Відкриття конвертів з ціновими пропозиціями до 50 тис. грн

1 квітня 2021
26
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може постачальник вимагати, щоб при закупівлі за прямим договором до 50 тис. грн конверт з ціновою пропозицією відкривали у його присутності?

Відповідь

Закупівлі до 50 тисяч: як планувати і звітувати

Замовники здійснюють публічні закупівлі керуючись Законом № 922, який чітко регламентує порядок проведення процедури закупівлі та спрощеної закупівель

Натомість для закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, у Законі лише декілька норм. Частина 3 статті 3 Закону № 922 регулює ключові з них: у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник: 

Отже, Закон про публічні закупівлі не містить окремих норм, які регулюють відбір постачальника, розгляд його цінової пропозиції та процес укладення прямого договору між замовником та постачальником. У такій ситуації сторони керуються загальними нормами Цивільного та Господарського кодексів (ГК) України. Зокрема, нормами глави 20 ГК: сторони можуть визначати порядок дій і зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли вони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству. 

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.