Договір на додаткові аналогічні роботи без застосування спрощеної процедури: чи завжди можливо

20 квітня 2021
97
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Після того, як жоден учасник не прийшов на дві спрощені процедури, було укладено прямий договір. Наразі виникла потреба закупити у цього самого постачальника додаткові аналогічні роботи. Чи правомірно укласти в такому випадку договір без проведення спрощеної закупівлі?

Відповідь

Ні, у цій ситуації це неможливо.

Замовники можуть в окремих випадках не застосовувати порядок спрощеної закупівлі для придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, встановлену у пунктах 1 та 2 частини статті 3 Закону № 922. Випадки, коли це дозволено, визначає частина 7 статті 3 Закону «Про публічні закупівлі».  

Зокрема, укласти прямий договір замовник може, якщо після укладення договору про закупівлю у нього виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. 

 Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Щоб замовник мав можливість укласти прямий договір за цією підставою, повинні бути дотримані одночасно всі встановлені в ній умови.  

Найперша – початковий  договір має бути договором про закупівлю, тобто замовник має укладати його за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.  

Якщо ж замовник не застосовував спрощеної закупівлі, як у цьому випадку, його початковий договір не вважається договором про закупівлю. 

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.