Відображення формальної помилки у тендерній документації

14 січня 2021
36
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як відобразити у тендерній документації опис та приклад формальної помилки?

Відповідь

В Законі № 922 не вказано в якій саме частині тендерної документації потрібно вказати згадані параметри. Тому, кожний замовник обирає найзручніший для себе спосіб, хоча деякі експерти і вважають, що краще їх розмістити у таких розділах або додатках:

  • інструкція щодо підготовки тендерної пропозиції;
  • оцінка тендерної пропозиції.

В цьому випадку, багато чого залежить від виду закупівель та від того, що саме є предметом таких закупівель.

⚡️ Електронна тендерна документація — нові вимоги діють з грудня 2020

Частково описи та приклади наведені вище. Так, для опису доцільно використати приписи Переліку № 710, а приклади виділити в окрему інформацію. Це можна зробити, як у табличній формі (наприклад, з одного боку (в одній графі) розмістити пункт з Переліку № 710, а з іншого боку (в сусідній графі) розмістити приклад), або виділити жирним опис, а потім курсивом — виділити приклад.

Наприклад, у п.1 Переліку № 710 вказано, що є формальною помилкою уживання великої літери. Тоді, у тендерній документації можна написати так: «Документ, що наданий учасником процедури закупівлі, що містить помилку в частині уживання великої літери, або використання замість неї прописної - є формальною помилкою та не є підставою для відхилення тендерної пропозиціїНаприклад: якщо учасник замість «ТОВ «УЧАСНИК-21» написав «ТОВ «Учасник-21», або  якщо замість предмету закупівлі «бензин А95» вказав: «Бензин А95», такі дії є - формальною помилкою».

✔️ Які помилки зараховувати до формальних — перелік від Мінекономіки

Якщо такі формальні помилки та їхній опис не буде описано в тендерній документації, це може стати підставою для серйозних проблем. Так, Держаудитслужба може наполягати на тому, що замовником неправомірно не було відхилено пропозицію учасника.

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.