Постачальник не може в строк поставити частину товару: дії замовника

31 травня 2021
101
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Що робити, якщо після проведення відкритих торгів постачальник не може поставити частину товару, який потрібен терміново? Як закупити необхідний товар?

Відповідь


У цій ситуації замовник може скористатися роз’ясненням Мінекономіки, яке було надано в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06. 

Предмет закупівлі замовник може вважати новим предметом договору та новим предметом закупівель, зокрема, якщо сторони розірвали договір про закупівлю та необхідно провести нову закупівлю. 

В цьому випадку замовник може вносити зміни до річного плану закупівель. Вид закупівлі для такого предмета закупівлі він має визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника. 

Коли можна розірвати договір в односторонньому порядку

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цьогоріч чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель. 

Тобто, у який спосіб закуповувати надалі товар, визначайте з огляду на очікувану вартість такого нового предмета закупівлі. Якщо вона менша порогових, то можна скористатися для закупівлі товару Прозорро Маркетом.

Та перед цим сторони мають укласти додаткову угоду, якою зафіксувати розірвання договору. Як діяти у такому випадку, визначає стаття 188 ГК.  

За загальними правилами сторона договору, яка бажає його розірвати, має надіслати пропозицію про це другій стороні за договором. Контрагент, який одержав пропозицію, має розглянути її (до 20 к. дн.) та повідомити ініціатора про результат розгляду. 

Пропозиція постачальника розірвати договір, наприклад, через відсутність можливості постачати товар та задокументовані результати розгляду такої пропозиції у замовника стануть підставою для обґрунтування закупівлі решти товару як нового предмета закупівель у разі, якщо сторони розірвали договір про закупівлю, але потреба існує.