Відміна плану та звіту про закупівлю

4 червня 2021
74
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна відмінити план закупівлі та звіт по плану?

Відповідь

Із запитання не зрозуміло, чому у замовника виникла потреба відмінити звіт?  

Якщо зменшили фінансування чи вже відсутня потреба у запланованому предметі закупівлі, то замовник може внести зміни до плану, приміром, обнулити такий рядок плану. 

Планування закупівель замовник здійснює на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включають до річного плану закупівель, на основі якого й здійснюється відповідні закупівлі. Планування закупівель є динамічним та безперервним процесом, що здійснюється замовниками протягом року. Замовник вносить до річного плану закупівель інформацію про кожну заплановану закупівлю лише перед проведенням відповідної закупівлі.  

Відміна закупівлі та визнання торгів такими, що не відбулися

Якщо ж замовник уклав договір без застосування ЕСЗ і розірвав його, то вносити інформацію про відміну до річного плану не потрібно.  

У листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 Мінекономіки роз’яснило, що внесення інформації до річного плану не потребує коригування за результатами здійснення такої закупівлі, у тому числі, у разі якщо така закупівля була відмінена, або її визнано такою, що не відбулась відповідно до вимог Закону та/або за результатами її проведення не було укладено договір про закупівлю. 

Якщо замовник під час закупівлі не використовує ЕСЗ, Закон про публічні закупівлі зобов’язує замовника оприлюднити в ЕСЗ, окрім річного плану, лише звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Натомість Закон не містить вимог до замовника звітувати про результати виконання/розірвання такого договору.