Двічі не відбулась спрощена закупівля за двома лотами: чи можна укласти прямий договір лише за одним із них

11 червня 2021
269
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Двічі не відбулась спрощена закупівля за двома лотами. Чи можна надалі заключити прямий договір з постачальником за одним лотом, оскільки для другого лота постачальника не знайшли? Чи є обмеження у строках для укладання такого договору?

Відповідь


Відповідно до частини 7 статті 3 Закону № 922 придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, зокрема, у разі якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. 

П’ять запитань з практики проведення спрощених закупівель

Однак у такому разі на вимогу закону предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю;

Тож замовник може визначити лоти як окремі частини предмета закупівлі під час спрощеної закупівлі. Проте, якщо надалі замовник укладе два окремих договори на закупівлю кожного з лотів, то предмет закупівлі в них відрізнятиметься від того, що він визначив в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Тобто у такому разі замовник порушить вимоги частини 7 статті 3 Закону № 922.

Певних строків для укладення договору після того, як спрощена закупівля не відбувається двічі, закон не встановлює.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.