Придбання службового житла: чи потрібна закупівля

18 січня 2021
43
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Заклад хоче придбати та поставити на свій баланс службову квартиру для цінного працівника. Продавцем є фізична особа. Чи потрібно проводити закупівлю і за якою процедурою?

Відповідь

Як вбачається зі змісту  п. 4 ч. 5 ст. 3 Закону № 922, не є предметом закупівлі (в розумінні вказаного Закону): придбання, оренда землі, будівель та іншого нерухомого майна а також майнових прав на зазначені нерухомі об’єкти.

✔️ Активувати подарунковий доступ до Вищої Школи Закупівельника

Разом із тим, звертаємо увагу, що трапляються випадки, коли сільські ради/ОТГ залучають на підставі трудового контракту певних працівників (лікарів, медсестер, учителів, тощо). В таких випадках, з метою заохочення певного працівника укладаються трудові контракти із певними додатковими преференціями (надається авто, ремонт проводиться за рахунок роботодавця, тощо). В таких випадках потрібно ще раз уважно переглянути приписи ст.3 Закону № 922 і врахувати наслідки залучення такого працівника. Зокрема, для придбання та ремонту авто потрібно буде проводити закупівлі.

Втім, придбаваючи або орендуючи житло (будинок або квартиру) для працівника проводити процедуру закупівель — не потрібно.

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.