Вимога проводити техобслуговування в конкретному місті: дискримінаційна чи ні

23 червня 2021
29
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Юридична особа проводить відкриті торги на закупівлю автомобіля. Чи буде дискримінацією, якщо в технічній документації прописати вимогу, щоб техобслуговування автомобіля проводилось в місті, де знаходиться замовник?

Відповідь


Як доводить практика оскарження, таку вимогу замовника учасники можуть вважати дискримінаційною. Тобто, якщо якийсь учасник вважатиме, що така вимога обмежує його право на участь в тендері, то зможе її оскаржити до органу оскарження. 

Під час тендеру учасник подав скаргу ➤ Як діяти замовнику?

Водночас замовник може зібрати підтвердні документи про те, що на ринку є два і більше продавців автомобілів, які можуть також забезпечити технічне обслуговування саме в певному місті. А також обґрунтувати, чому саме йому потрібне проведення техобслуговування автомобіля в конкретному населеному пункті. У разі оскарження такої вимоги замовник матиме змогу підтвердити її доцільність, і вже учаснику доведеться доводити в органі оскарження, чим така вимога порушує його право брати участь у процедурі закупівлі. 

Водночас замовник може також передбачити у тендерній документації, що критерієм оцінки є ціна та відстань до станції техобслуговування учасника у відсотковому співвідношенні. Тоді оцінка пропозиції учасників відбуватиметься з урахуванням цього критерію 

Ира, откорректируй
НАТАЛІЯ ЗАЄЦЬ,консультантка з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Щоб правильно сформувати технічні вимоги у тендерній документації, потрібно знати закупівельне законодавство, розуміти, як і коли застосовувати технічні регламенти, хто проводить оцінку відповідності, які є вимоги щодо безпечності продуктів. Разом із набранням чинності нової редакції Закону технічні вимоги в тендерній документації слід формувати по-новому.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.