Ненадання копії аналогічного договору: чи діє правило «24 годин»

28 липня 2021
59
Середній бал: 5 із 5

Запитання

В тендерні документації вимагали надання довідки про виконання аналогічного договору та копію аналогічного договору. Учасник надав довідку, але не надав копію аналогічного договору. Чи можна надіслати учаснику повідомлення на виправлення помилки протягом 24 годин і дозавантажити аналогічний договір, який зазначений в довідці?

Відповідь


Так. Має. 

Відповідно до частини 16 статті 29 Закону № 922, якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що: 

  • подані учасником у тендерній пропозиції; та/або 
  • подання яких вимагалось тендерною документацією, — він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. 

Які невідповідності може виправити учасник протягом 24 годин

Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах: 

  1. Що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону; 
  2. На підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю. 

Отже, замовник має дотримати цієї норми Закону № 922 і дати право учаснику протягом 24 годин на виправлення помилок в документах, що підтверджують його кваліфікаційним критеріям. А оскільки закон передбачає такий обов’язок як щодо поданих документів, так і щодо тих, які вимагали умови ТД, то замовник оприлюднює повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в ЕСЗ. У ньому й зазначає вимогу до учасника дозавантажити копію аналогічного договору.

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.