У переможця оголошена ціна відрізняється від завантаженої в документах: дії замовника

25 червня 2021
26
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Участь у спрощеній закупівлі приймав лише один учасник, який і став переможцем. В системі Прозорро він оголосив одну початкову ціну, а в завантажених документах цінової пропозиції зазначив іншу. Чи має право замовник підтвердити такого учасника?

Відповідь


Спрощені закупівлі регламентує стаття 14 Закону № 922. Відповідно до частини 9 цієї статті пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником. 

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Водночас пункт 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затверджений наказом Мінекономіки від. 01.06.2020 № 1082, передбачає, що розміщення інформації в ЕСЗ замовник здійснює шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель, та завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника. 

У разі якщо інформація, розміщена в ЕСЗ шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних полів. 

Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 цього Закону. 

Відповідно до частини 4 статті 41 умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця спрощеної закупівлі. Замовник у цій ситуації, керуючись п. 3 Порядку № 1082, має вважати автентичною інформацію про ціну, розміщену учасником шляхом заповнення електронних полів в ЕСЗ.