Переговорна процедура 2021, якщо двічі не відбулись торги у 2020 році

8 липня 2021
76
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У 2020 році двічі не відбулись відкриті торги через відсутність учасників, гроші витратили на інші потреби. Наразі знову виникла потреба в закупівлі Чи можна провести переговорну процедуру у 2021 році, якщо відкриті торги не відбулись двічі минулого року?

Відповідь


Ні, так робити не можна.  

Стаття 4 Закону про публічні закупівлі визначає передумови здійснення закупівель. Вона передбачає, що замовник планує закупівлі на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель та здійснюється відповідно до нього. 

Як запланувати закупівлі, щоб вчасно отримати потрібне

Тобто законодавець встановлює порядок проведення тих закупівель, які замовник запланував провести протягом року – відповідно до плану закупівль та кошторису/фінансового плану певного року. 

Застосування переговорної процедури як винятку можливе за наявності підстав, що передбачає частина 2 статті 40 Закону також протягом року

УВАГА!  

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.